fbpx

Sisearhitekt annab nõu, milline peegel valida esikusse

Sisearhitekt annab nõu, milline peegel valida esikusse

Peeglid ei ole pelgalt praktilised tarbeesemed, vaid olulised sisekujunduselemendid, mis aitavad ruumi avardada ja valgust lisada. Õige peegli valik sõltub ruumi suurusest, stiilist ja kasutusotstarbest. Sisearhitektina tean, kui oluline on leida õige peegel just esikusse, sest paraku jääb seal tihti valgusest ja avarusest puudu. Seega jagan teiega viit peegellahendust, mis on viimasel ajal mu kliendid eriti õnnelikuks teinud.

1. Maast laeni peegel 

Väga lihtne ja praktiline lahendus, sest kellele ei meeldiks enne õue astumist end täies pikkuses näha? Maast laeni peegel sobib nii suuremasse kui väiksemasse esikusse ning ilma raamita peegel sobib kokku erinevate sisekujunduse stiilidega. Soovi korral on võimalik peeglisse lõigata ava, et jätta ruumi kitsale seinakapile, teine võimalus on kasutada kahte eraldi peeglitükki. Sellised peeglid pannakse reeglina seina peegliliimi ning turvakilega, et õnnetuse korral ei lendaks peeglikillud mööda elamist laiali. Kuna tegemist on küllaltki täpsustnõudva tööga, tasub kasutada mõõtmiseks ja paigalduseks spetsialisti.

2. Musta raamiga peegel

Minimalistlik lahendus, kus peegel on paigutatud dekoratiivsele alusele ja/või raami sisse. Lisaks mustale metallraamile on populaarsuste kogumas ka paljud teised metalsed toonid nagu näiteks pronks, kuldne ja harjatud grafiithall. Raami puhul on võimalik, sõltuvalt peegli kujust ja suurusest, kasutada seinale kinnitamiseks riputuskonksu või J-liistu. See tähendab, et kui mingil põhjusel peaks tekkima soov peeglit vahetada, siis on seda võimalik teha kiirelt ja vähese vaevaga.

3. Poolkaarega peegel

Üha enam koguvad populaarsust erinevad kaarjad vormid – seda näeb ka peeglite puhul. Poolkaarjad ja ka ovaalsed peeglid annavad muidu tavapäraselt kandilisele vormile juurde pehmust ja voolavust. Sellised peeglid sobivad imehästi modernsesse ja eriti hästi japandi stiiliga interjööridesse. Kui on soov peeglit eriti isikupäraseks muuta on võimalik sinna CNC-masina abil teha servale fassettlihv või uuristada peegli pinnale mustreid. Poolkaarega peeglit võib panna seina nii peegliliimi kui J-liistuga, sõltuvalt peegli suurusest ja seina tüübist.

4. Poolkuupeegel

Lisaks on peeglite seas populaarne vorm – poolkuu. Üldiselt näeb seda vormi, kas tualettlaua või kitsa esiku kapiga koos. Viimase variandi puhul saab samuti peegli sisse lõigata ava või teha peegel kahest tükist. Soovi korral on võimalik peegli tagumisele küljele paigaldada LED-riba, et luua meeleolukas taustavalgus. Sellisel juhul tuleb peegel seinale saada J-liistu abil. Kui valgus pole oluline, saab kasutada peegliliimi.

5. Peegel riidekapi või ukse peal

Nutikas ja praktiline lahendus, eriti väikeste ruumide puhul, kus pole head kohta suure peegli jaoks. Peegli võib nii tavalisele uksele kui ka riidekapi uksele panna nii, et uks ise muutub peegli raamiks. Tehniliselt veidi keerukam on variant, kus terve uks kaetakse peegliga ning lingi jaoks lõigatakse peegli sisse auk. Viimane võimaldab näiteks luua uksega peegelseinu.

Olgu selleks maast laeni peegel, musta raamiga peegel või poolkuu peegel – igal lahendusel on oma võlu. Kui vajad nõu, millist lahendust kasutada või interjööriga sobitada, siis Elizabeth Rubinstein alati on valmis kastanid tulest välja tooma. Kõike, mis puudutab peegli paigaldusvõimalusi ja muid tehnilisi detaile, saab arutada Klaasissepa kogenud spetsialistidega.

Sarnased uudised