fbpx

Sisearhitekt jagab 5 inspireerivat ideed vannitoa peegli valimiseks

Sisearhitekt jagab 5 inspireerivat ideed vannitoa peegli valimiseks

Vannituba on meie kodu üks olulisemaid ruume, kus päeva alustame ja lõpetame. Seetõttu on oluline, et see ruum poleks vaid funktsionaalne, vaid ka esteetiliselt meeldiv. Üks lihtne viis vannitoa välimuse uuendamiseks on erinevate peegellahenduste kasutamine. Elizabeth Saal, sisearhitekt ja Blooming Room sisekujundusbüroo looja, jagab oma kogemusi ja nõuandeid, kuidas vannitoa peegli valimiseks inspiratsiooni koguda.

1. Kata terve sein peegliga

Ühe seina katmine suure peegliga on suurepärane viis muuta vannituba visuaalselt avaramaks. See peegeldab valgust ja ruumi, luues illusiooni suuremast ruumist. Suure formaadiga peegleid seostatakse tavaliselt pigem modernsete interjööridega. Kes aga otsib lahendust klassikalisesse interjööri, siis ka seal saab suures formaadis peegleid väga edukalt kasutada. Selleks võiks peeglit ümbritseda klassikalise stiiliga peegliraam. Klaasissepa meeskond on valmis aitama, et leida sobiva suuruse, kuju ning raamiga peegli, mis vastaks täpselt teie vannitoa mõõtmetele.

2. Suur poolkuukujuline vannitoa peegel

Modernsetes interjöörides on üpris populaarne kasutada poolkuukujulisi peegleid. Need võivad olla täiesti eraldiseisvad, kuid neid võib ka panna moodustama ühtset sisekujundelementi koos erimööbliga. See on eriti sobilik valik vannitubadesse, kus traditsiooniline ristkülikukujuline peegel võib tunduda liiga tavaline. Kui poolkuukujulise peegli servad töödelda näiteks fassettlihviga, siis loob see peeglile kauni raamiefekti. Ka poolkuukujulisele peeglile on võimalik paigaldada LED-riba, andes talle meeleoluka taustavalguse.

3. Muu erikujuline peegel

Modernsetesse interjööridesse võib lisaks poolkuukujulistele peeglitele ka muid erikujulisi peegleid lisada. Praegu on väga populaarsed just erinevad ovaalsed ja kaarjad vormid näiteks kuldses raamis. Lisaks võib kaaluda ka täiesti erikujulist peeglit, mis natukene lõhub ruumis olevat rütmi ja toob isikupära ning funki juurde.

4. Pane ühe peegli pealt jooksma teine peegel

Veel üheks huvitavaks lahenduseks on kasutada kihilisi peegleid. See tähendab, et ühe suurema peegli peale paigaldatakse väiksemad peeglid, luues põneva ja dünaamilise efekti. See lahendus lisab vannitoale sügavust ja on suurepärane viis lisada ruumi kunstiline element. Efektsema visuaali saavutamiseks võiks kasutada erinevaid peegleid nii oma toonide kui ka kujude poolest. Seega tasub kindlasti kaaluda ka antiikpeeglite kasutamist. Sellise lahenduse puhul on muidugi väga oluline visuaal eelnevalt läbi mõelda. 

4. Valgustusega peegel

Valgustusega peegel on samaaegselt funktsionaalne ja kaasaegne lahendus. Sisseehitatud LED-valgustid ei paku mitte ainult head valgustust igapäevaste toimingute jaoks, vaid loovad ka meeldiva atmosfääri vannitoas. Kui on soov luua vannitoas meeleolu, siis paigaldatakse LED-riba peegli taha raami külge. Kui aga on eesmärk pakkuda sobivat valgust läbi peegli, siis matistatakse LED-riba ulatuses riba, millest valgust läbi paistab. Klaasissepa valgustusega peegleid saab kohandada vastavalt kliendi soovidele ja vannitoa disainile.

5. Detailid on olulised!

Vannitoa disaini puhul on oluline jälgida, et detailid oleksid samas toonis ja stiilis. Näiteks kui kasutate must-mattviimistlusega segisteid, siis võiks ka dušiklaasi profiil ning furnituur olla sarnases viimistluses. Peeglite puhul saab seda detaili lisada näiteks sobivat tooni raamiga. Kõik need detailid kokku aitavad luua teie vannitoas ühtse terviku. Väga hea idee on pidada nõu ka sisearhitektiga, kes oskab detailide osas nõuandeid jagada. Selleks tuleb kõigest ühendust võtta ja end kiirele konsultatsioonile kirja panna.

Vannitoa peegli valimine on midagi enamat kui lihtsalt praktilise tarviku koju toomine. Need võivad olla ruumi fookuspunktis ja mängida suurt rolli üldises disainis. Olgu see siis suur seinapeegel, kihilised peeglid, mistahes erikujuline peegel või valgustusega peegel, iga lahendus toob kaasa oma unikaalse stiili ja funktsionaalsuse. Klaasissepa meeskond aitab teil valida just teie vannitoa jaoks sobiva lahenduse, tagades, et teie vannituba oleks mitte ainult ilus, vaid ka funktsionaalne ja mugav. Seisame ka selle eest, et soovitus lahendus saab kvaliteetselt ja turvaliselt paigaldatud.

Sarnased uudised