fbpx
Klaasissepp

CNC-ga mustrite uuristamine ja graveerimine

CNC-ga mustrite uuristamine ja graveerimine

Mis on CNC-masina tehnika ja kuidas see töötab?

CNC ehk arvjuhtimisega töötlusmasin on tehnoloogia, mis kasutab arvuti poolt juhitud seadmeid materjali lõikamiseks, graveerimiseks või uuristamiseks. See tehnoloogia võimaldab meil täpselt ja efektiivselt teostada keerulisi lõikeid, graveeringuid, lihvi ja muid töötlusi klaasil ja peeglitel. Täpsete lõiketööde tegemiseks kasutatakse sageli digitaalset šablooni või joonist, mis tagab lõikejoonte ja mustrite suure täpsuse.

Milleks CNC-masinaga mustreid kasutatakse?

CNC-masinaga graveeritud mustrid ja kujundid annavad klaasile või peeglile lisaväärtust ja isikupära. Sisekujundajad ja disainerid kasutavad CNC-masinaga mustreid tihti näiteks suurte peegelpindade, peeglite ja köögi taustapeeglite dekoreerimiseks. Ärikeskkonnas kasutatakse CNC- tehnikat näiteks logode ja meenetoodete dekoreerimiseks. CNC-masina suureks eeliseks on see, et sellega on võimalik katta nii suuri kui väikeseid klaas- ja peegelpindu. Peegli taha graveeritud kujundist kumab valgus läbi, mis lisab peeglile särtsu; pealmine graveering on aga maitsekalt tagasihoidlik.

Millised on CNC tehnilised tingimused ja piirangud?

CNC-tehnoloogia pakub paindlikkust ja täpsust, kuid nagu kõigi tehnoloogiatega, on ka siin mõned tehnilised tingimused ja piirangud. Töö jaoks sobivad vektorgraafikafailid, nagu SVG, DXF või AI formaadis failid, sest need tagavad vajaliku detaili taseme ja täpsuse. Seega soovitud muster või kujund peab olema saadetud vektorgraafikana. Klaasi paksus ja suurus peavad sobima meie masina võimekusega ning klaasil ei tohiks olla pragusid või kriimustusi. Kujunduse detailitaseme ja keerukuse tõttu võib töötlemisaeg varieeruda. Klaasi värv ja tekstuur võivad samuti mõjutada lõpptulemuse visuaalset mõju.

Küsi meilt pakkumist!

Klaasi ja peegli graveerimine on suurepärane viis luua unikaalseid disainielemente. Meie kogemustepagas ja CNC-tehnika võimaldavad meil realiseerida Teie kõige julgemad ideed. Kui teil on mõni idee või küsimus, siis kirjutage meile – me aitame hea meelega! 

Küsi hinnapakkumist!

Küsi pakkumist!

Võta meiega ühendust, et leiaksime koos sinule sobivaima klaasist lahenduse!    Liitu uudiskirjaga

    Saa osa kõige uuematest toodetest, teenustest ja pakkumistest liitudes Klaasissepa uudiskirjaga.