fbpx
Klaasissepp

UV-liimimine

UV-liimimine

Mis on UV-liimimine?

UV-liimimine on kaasaegne tehnika klaasitööstuses, mida kasutatakse tugevate ja läbipaistvate liidete loomiseks erinevate klaaside vahel. See protsess hõlmab spetsiaalse UV-liimi kasutamist, mis kõvastub kiiresti ultraviolettkiirguse toimel. Seega sobib selleks nii päikesevalgus kui UV-lamp. UV-liimimise tulemusena saavutatakse vastupidav ja esteetiliselt ilus liitekoht klaaside vahel, kuhu ei jää liimist jälgi. UV-liimimise puhul tuleb klaasi servad kindlasti lihvida.

Milleks UV-liimimist kasutatakse?

UV-liimimine võimaldab valmistada näiteks klaasmööblit, klaasvitriine ja  klaaskuubikuid. UV-liimiga on võimalik klaasi külge liimida ka puidust või metallist detaile, seega leiab UV-liimimine kasutust nii mööbitööstuses kui sisekujuduses. UV-liimimist saab kasutada nii karastamata kui karastatud klaasi liimimiseks, karastatud klaasi puhul on tegemist eriti tugeva ja seega turvalise lahendusena.

Kuhu UV-liimimine ei sobi?

UV-liimimine ei sobi paraku kõikides klaasidega seotud lahendustes. Näiteks UV-liimimine olla problemaatiline väga tumedat tooni klaaside või taustvärvitud klaaside kinnitamiseks, kuna need ei lase piisavalt UV-valgust läbi, et liimi kivistuks. Sellistel juhtudel võib kasutada alternatiivseid liimimismeetodeid, nagu näiteks MS-polümeerliim või siis spetsiaalseid  kinnitusvahendeid. Samuti ei saa UV-liimimist kasutada akvaariumite valmistamiseks, sest UV-liim ei ole veekindel,  ega sobi väga niiskesse ruumi.

Küsi meilt pakkumist

Kui soovite kasutada UV-liimimist või vajate nõu sobiva liimimislahenduse kohta, võtke meiega julgelt ühendust. Meie meeskond pakub professionaalset nõustamist, kohandatud pakkumisi ja kvaliteetsete UV-liimimisteenuste osutamist vastavalt teie vajadustele. Oleme valmis aitama teid protsessi igas etapis, et saavutaksite soovitud tulemuse kvaliteetse klaasitöö ja liidete osas.

Küsi hinnapakkumist!

Küsi pakkumist!

Võta meiega ühendust, et leiaksime koos sinule sobivaima klaasist lahenduse!    Liitu uudiskirjaga

    Saa osa kõige uuematest toodetest, teenustest ja pakkumistest liitudes Klaasissepa uudiskirjaga.