fbpx
Klaasissepp

Klaasimine ja kittimine

Klaasimine ja kittimine

Mis on klaasimine ja kittimine?

Klaasimine on protsess, kus klaas paigaldatakse raami, olgu selleks aknad, uksed, kasvuhooned või vitriini, sisse. Klaasimine hõlmab kõike alates lihtsatest aknaklaasi vahetustöödest kuni suurte klaasvitriinide loomiseni. Kittimine on aga meetod, mida kasutatakse klaasi ja selle paigaldusraami vahelise tühimiku täitmiseks. Selleks kasutatakse spetsiaalset ainet, mida nimetatakse aknakitiks. Aknakitt on materjal, mis aja jooksul kõvastub, moodustades ilmastikukindla ja tiheda ühenduse klaasi ja raami vahel.

Millistes olukordades on klaasimine ja kittimine kasulikud?

Klaasimine ja kittimine leiavad kasutust siis, kui klaasi tuleb paigaldada või vahetada. Klaasimist kasutatakse näiteks hoonetes, mis vajavad suuri klaasvitriine, väiksemates elamutes, mis vajavad aknaid, või suvilates ja aiamajades, kus klaas aitab luua valgusküllase ja soojapidava keskkonna. Aknakiti kasutamine on kohustuslik näiteks muinsuskaitse all olevate majade akende juures, et säilitada nende nende originaalne välimus. Ka puitakende puhul soovitame muidu liistu asemel aknakitti kasutada, sest õigesti paigaldatuna peab see meie kliimas aknaliistuga võrreldes tunduvalt kauem vastu ja hoiab paremini sooja. 

Millised on klaasimise ja kittimise tehnilised piirangud?

Klaasimise ja kittimise puhul on oluline arvestada mõningate tehniliste piirangutega. Nagu igal asjal, on ka aknakitil oma kasutuseaeg, pärast mida see võib kaotada oma plastilisuse ja tiheduse. Oleme näinud aknaid, kus kitt on kestnud aastakümneid. Paraku ei saa kitti kasutada, kui akna- või ukseraamid on valmistatud materjalidest, mis ei ole ühilduvad aknakitiga või mille pinnal kiti ei püsi korralikult. Näiteks, kui tegemist on metallraamidega, ei pruugi traditsiooniline aknakitt neile hästi kinnituda, vajades selle asemel spetsiaalset metalliliimi. Teiseks, mõnedes modernsetes arhitektuurilahendustes, nagu klaasseinad või -fassaadid, kasutatakse sageli suurformaadilisi klaase või spetsiaalseid profiile, mis vajavad paigalduseks pigem tihendeid või erilahendusi, mitte aknakitti. 

Küsi meilt pakkumist!

Klaasisepa meeskonnal on aastatepikkune kogemus klaasimise ja kittimise vallas ning oleme valmis aitama leida just Teie vajadustele vastava lahenduse. Pakume ka klaasimistöid spetsiaalse klaasi puitliistuga olukordades, kus kittimine ei ole soovitud lahendus. Oleme teinud tööd nii erinevate elu- kui ka äripindade jaoks ning teame, kuidas leida sobivaim lahendus igale olukorrale. Aknakiti leiad ka meie e-poest.

Küsi hinnapakkumist!

Küsi pakkumist!

Võta meiega ühendust, et leiaksime koos sinule sobivaima klaasist lahenduse!    Liitu uudiskirjaga

    Saa osa kõige uuematest toodetest, teenustest ja pakkumistest liitudes Klaasissepa uudiskirjaga.