fbpx

5 nutikat lahendust, kuidas antiikpeegel saab koduse interjööri unikaalseks muuta

5 nutikat lahendust, kuidas antiikpeegel saab koduse interjööri unikaalseks muuta

Mõned aastad tagasi lisandus Klaasissepa tootevalikusse selline põnev toode nagu antiikpeegel, millesse armusid kõigepealt kõik meie tuttavad sisekujundajad ning õige pea ka ülejäänud kliendid. Meie sortimendis on Itaalias käsitööna valminud antiikpeeglid ning valik on nii lai, et võtab silme eest kirjuks, kuid midagi erilist leiab ka kõige peenemale maitsele. Tasub aga meeles pidada, et  antiikpeegel ei ole mõeldud ainult mõisa või kõrgete lagedega häärberi kaunistamiseks, igas ruumis on alati antiikpeegligle mingil kujul ruumi. Et inspiratsioon tööle panna, jagame teiega viit nutkat võimalust, kuidas antiikpeeglit koduses interjööris kasutada.

Antiikpeegel on väga stiilne lahendus köögi taustaklaasina

Kuna antiikpeegleid on kõikvõimalikes värvides, mustrites ja toonides, siis igasse kööki leiab sobiva, mis lisab ruumilisust ja valgust. Selle lahenduse puhul peab muidugi arvesse võtma, et antiikpeegelit ennast karastada ei saa. Seega kui on hirm peeglit panniga vigastada, või peegel on ka pliidi/ahju vahetus läheduses, kus temperatuurikõikumine on suur, soovitame selle katta karastatud klaasiga. Olgu siin veel mainitud, et antiikpeegli ja karastatud klaasi vahe tuleks lamineerida, et nende vahele mustust ei koguneks.

Arcobaleno köögi taustaklaasina

Antiikpeegel köögi taustaklaasina

Urano köögi taustaklaasina

Suur antiikpeegel kui ruumi fookuspunkt

Suur antiikpeegel on ideaalne viis anda ruumile isikupära, sest võite kindel olla, et kogu seltskonna tähelepanu koondub just sinna. Siin tuleb muidugi arvesse võtta jälle mustrit ja tooni, sest peegel peab toa interjööriga kokku sobima, selge see. Valikuid on õnneks palju, seega igasse tuppa leiab midagi sobivat. Üha enam kasutatakse antiikpeeglit ka nii, et sellega kaetakse peaaegu terve sein.

Suur antiikpeegel elutoas

Luna loomas maagilist paralleelreaalsust

Integreeri antiikpeegel riiulisse

Antiikpeegel suudab väga huvitavaid valgus- ja tajumänge mängida ka mööbli sees. Kasutada võib nii suuremaid kui väiksemaid tükke ning muidugi saab mängida ka peeglitüki kujuga. Kui riiulis või kapis on veel lisavalgustus, siis muutub peegeldav pind eriti huvitavaks. Tagasihoidlikum antiikpeegel sobib väga kenasti kokku ka metalli ja puiduga.

Antiikpeegli tükid riiulis

Grigio Argento tükid riiulis

Kata antiikpeegliga kappe, kummuteid ja muud mööblit

Peegeliga kaetud kapid toovad ruumi valgust ja avarust, antiikpeegliga kaetud mööbel lisab sinna veel muinasjutulist fantaasiat. Peab aga arvesse võtma, et antiikpeegli kaetud mööbli puhul võib juhtuda, et keegi raatsi enam kappe avad, sest kõik on antiikpeegli maailma ära armunud.

Antiikpeegliga kaetud kummut

Luna kummuti uksi kaunistamas

Antiikpeegliga kaetud kapiuksed

Polvere di Stelle Blu peitmas universumi kauneimaid saladusi

Antiikpeegli väiksemad tükkid ehetes ja mosaiikides

Kuna antiikpeegleid on niivõrd palju, et otsustamine ühe või teise kasuks võib kujuneda keeruliseks, siis miks mitte võtta mitu? Antiikpeegleid võib koguda suuremate või väiksemate tükkidena ning raamida või riputada need seinale. Samuti sobivad väiksemad killud ehetesse või kollaažidesse. Kui sõbrad külla tulevad, siis saab lisaks visuaalsele elamusele demonstreerida enda itaalia keele oskust peeglite nimede nimetamisel.

Selliseid ehteid saab tulla ja teha Klaasissepa maja teisel korrusel asuvas Kunstipadas

Kas tekkis mõtteid ja sooviksid antiikpeeglitega lähemalt tutvust teha?

Kirjuta meile info@klaasissepa.ee või tule tee näidistega tutvust kohapeal Kadaka tee 2, Tallinn

⏰E-R 08:30-17:00

Sarnased uudised