fbpx

Tooted - Karastatud klaas


Karastatud klaas

Karastatud klaas

Karastatud klaas on tavaline klaas, mida on spetsiaalses karastusahjus sulamispunktini kuumutatud ja seejärel kiiresti maha jahutatud. Selle tulemusena muutuvad mõned klaasi omadused ja struktuur, kuid säilivad näiteks peegeldus- ja paisumisomadused.

Karastatud klaas on kuni viis korda tugevam kui tavaline sama paksusega klaas ja talub hästi kuumust. Kuumustaluvus (kuni temperatuurini 275°C) tähendab, et karastatud klaas sobib hästi kasutamiseks kuumades keskkondades nagu näiteks saunad, pliidid, ahjud ja kaminad.

Karastamine muudab klaasi struktuuri nii, et kui klaas peaks liigse surve tagajärjel purunema, ei teki teravaid lõikeservadega klaasikilde vaid klaas laguneb väikesteks ümaramateks tükkideks. See vähendab oluliselt lõikehaavade tekkimise ohtu.

Karastatud klaasi tugevus sõltub klaasi paksusest, servade töötlusest ja sellest, kas klaasis on avasid. Karastatud klaas ei ole tavalisest klaasist tugevam klaasi servades ja on eriti nõrk klaasi nurkades!

Karastatud klaas sobib kohtadesse, kus on oluline turvaklaasi kasutamine. Muuhulgas kasutatakse karastatud klaasi laialdaselt näiteks fassaadides, akendes, ustes, mööblis, köögis taustaklaasina, vaheseintes, (trepi)piiretes ja dušinurkades.

Võimalikud töötlused tuleb klaasile teha enne karastamist, sest karastatud klaas töötlemist ja lõikamist ei kannata.


Küsi pakkumist