fbpx

Tooted - Karastatud klaas


Karastatud klaas

Karastatud klaas

Karastatud klaas on läbipaistva ehk kirka klaasi tüüp, mis on tuntud oma erakordse tugevuse ja vastupidavuse poolest. See on valmistatud tavapärasest läbipaistvast klaasist, mis on kuumutatud sulamispunktini ja seejärel kiiresti jahutatud, muutes klaasi struktuuri ja omadusi. Visuaalselt ei erine karastatud klaas tavaliselt klaasist. 

Karastatud klaasi kuumuskindlus 

Karastamises muutub klaas kuni viis korda tugevamaks kui tavaline sama paksusega klaas. See on ka küllaltki kuumuskindel, taludes kuni 275°C temperatuure, mis teeb selle ideaalseks variandiks kõrge temperatuuriga keskkondades nagu saunad ja köögid. Kus kuumus ei lähe üle 275°C. Kuid karastusest tulnud klaas ei ole tulekindel, ega sobi see kamina või ahju ukseklaasiks, selle jaoks leiad õige klaasi siit.  

Karastatud klaasi turvalisus

Klaasi karastamine ka turvaline valik, kuna selle purunemisel ei teki teravaid lõikeservadega klaasikilde, vaid klaas laguneb väikesteks tükkideks, millel ei ole teravaid servi. Soovi korral saab karastatud klaaslehed ka omavahel lamineerida, et purunemise korral jääks tükid klaaside vahel asuva kile külge. 

Võimalikud töötlused tuleb klaasile teha enne karastamist, sest pärast karastamist enam klaasi lõigata või sinna auke puurida ei saa.


Küsi pakkumist