fbpx

Raamimine – pildiraami klaas määrab foto või kunstiteose eluea.

Raamimine – pildiraami klaas määrab foto või kunstiteose eluea.

Kujutage ette, et olete ostnud kalli kunstiteose või lastnud teha professionaalse fotoportree ning soovite, et see alati nähtaval kohal oleks . Aastate jooksul võib see foto või kunstiteos määrduda, kollakaks muutuda või pleekida UV-kiirguse tõttu. Raamimine pole seega lihtsalt esteetiline valik – see aitab kaitsta ja säilitada teie pilte ning kunstitöid. UV-kiirgus, tolm ja muud kahjulikud tegurid võivad ajapikku kunstiteose väärtust vähendada.

Raamimine klaasissepas

Klaasissepal on suur valik raame ning raamiklaase ning kogemus eri klaasilahenduste osas juba 30 aastat. Ükski töö ei pane meid silmi pööritama, vaid innustab kliendi soovidele kõige sobivamat lahendust otsima ja teostama.

Millist pildiraami klaasi valida?

Pildiraami klaasi esmane eesmärk on kaitsta fotot, kunstiteost või dokumenti füüsiliste kahjustuste eest, nagu näiteks pritsmed, kriipimised, tolm ja mustus. Ometi on meie valikus viis erinevat pildiraami klaasi ning nende omadused on üsna erinevad.

Vasakul olev kunstiteos on säilitanud oma originaalse välimuse tänu UV-kaitsele. Paremal on aga näha, mis juhtub pildiga, mille klaasil UV-kaitse puudub.

Tavaline Optiwhite ja kirgas klaas

Tavalisel klaasil on loomulikult kergelt rohekas toon ja tegemist on nö laikiva klaasiga, mida raamimisel tuleb arvestada. Optiwhite klaasis on float klaasile omane rohekas toon viidud miinimumini. Näiteks kui teie pilt asub ruumis, kus pole otsest päikesevalgust ja te pole mures UV-kaitse pärast ning peegledus klaasil ei häiri, on need klaasid võimalik lahendus.

Tavaline float klaas ja Optiwhite klaas

Reflo klaas

Kui teie kunstiteos asub ruumis, kus on vähe päikesevalgust ja soovite vältida peegeldust, võib Reflo klaas, mis pakub 40% UV-kaitset, olla hea kompromiss. 40% UV-kaitse ei ole aga paraku pikas perspektiivis piisav, eriti kui klaasi taga on kangast või paberist kunstiteos.

Reflo klaas (kõige parempoolne)

UV-kaitsega klaas

Kui teie peamine eesmärk on kaitsta oma kunstiteost UV-kiirguse eest ja peegeldus ei ole teie jaoks probleem, siis UV-kaitsega klaas on teie jaoks õige valik. Eriti sobib see väärtuslikele kunstiteostele, mis asuvad ruumides, kus on palju päikesevalgust.

UV-kaitsega klaas

Art Glass

Kui soovite oma kunstiteosele pakkuda maksimaalset kaitset UV-kiirguse eest ja nautida peegeldusvaba vaadet, on Art Glass suurepärane valik. Galeriid ja muuseumid valivad tihti Art Glassi, kuna see näitab kunstiteoseid nende tõelises ilus ilma peegelduse või värvimuutusteta. Art Glass on ka Klaasissepa klaasimeistri vaieldamatu lemmik.

Art glass on raamimine käivad käsikaäs

Millist raami valida?

Piltide ja peeglite raamimiseks pakume laia valikut kõrge kvaliteediga plastikust ja metallist pildiraame; rahvusvaheliselt tunnustatud tootjate raamiliiste ja erivärvilisi paspartuusid. Kõige parema ülevaate raamidest saab loomulikult siis, kui teete tutvust meie valikuga kohapeal.

Pildiraami valik Klaasissepas
Pildiraami valik Klaasissepas

Tekkis huvi? Tule avasta võimalusi ja lahendusi kohapeal või e-poes!

Asume ikka Kadaka tee 2, Tallinn

Avatud: E-R 08:30-17:00

Koduleheküljele: www.klaasissepa.ee

Klaasist lahendused sinu koju ja juba 30 aastat!

Allikad:

Maskot/Getty Images

https://www.halbe-rahmen.de/en/glass/information-about-glass-types/

https://www.ddgframeshop.com/blog/2017/2/1/know-your-glazing-a-quick-look-at-glass-and-plexi-for-framing

Sarnased uudised