fbpx

Uduvaba peegel vannitoas – sama asendamatu kui põrandaküte!

Uduvaba peegel vannitoas – sama asendamatu kui põrandaküte!

Udu peeglil pärast mõnusat dušši või vanniskäiku on vast kõigile tuttav probleem. Kuigi rätikuga saab peegli pinnale maandunud veepiisad eemaldada, on udust lahti saamine palju keerulisem ja tuleb lihtsalt oodata, kuni see kaob. Seetõttu on hea idee paiglada peegli tagumisele küljele soojendusmatt, mis hoiab peegli temperatuuri ruumi omast pisut kõrgemal, takistades sinna udu tekkimist ning kuivatades kiirelt ära ka kõik veepritsmed, mis peeglile maanduda võivad. Tulemuseks ongi uduvaba peegel!

Kas soojendusmatt kulutab palju energiat?

Ehkki võib tunduda, et soojendusmatt tarbib energiat, on selle energiakulu tegelikult minimaalne. Keskmine soojendusmatt, mis katab pool ruutmeetrit, tarbib vaid murdosa energiast, mida tarbiksid näiteks juuksekuivatid või muud seadmed, mida inimesed sageli kasutavad uduse peegli kuivatamiseks. Seega, pikemas perspektiivis aitab matt isegi energiat säästa, pakkudes tõhusamat ja keskkonnasõbralikumat lahendust uduse peegli probleemile. 

Uduvaba peegel on pikema elueaga

Pidev niiskus on peeglite suur vaenlane. Kui niiskus settib peegli pinnale, võib see aja jooksul mõjutada peegli tagaküljel olevat kaitsekatet. Eriti halvad on olukorrad, kus lisaks niiskele õhule maandub peeglile pidevalt veepritsmeid.  Soojendusmatt tagab peegli taga ühtlase temperatuuri, mis aitab vältida kondensaadi tekkimist, pikendades seeläbi peegli eluiga, sest peegli taga olev värvikiht ei hakka lagunema. See võib eriti oluline olla siis, kui olete paigaldanud endale näiteks väärika antiikpeegli, mis võiks võimalikult kaua vastu pidada. Soojendusmatiga ei jää peeglile ka nii palju kuivanud vee jälgi, seega näeb peegel kauem välja nagu päeval, kui ta teie koju saabus. Et peegli puhastamist veelgi kiiremaks ja mugavamaks muuta, võib küttematile lisada ka nanokaitse.

Millisele peeglile soojendusmatti paigaldada saab?

Peegli soojendusmatid on disainitud nii, et neid saaks hõlpsasti paigaldada igat tüüpi peeglitele – olenemata sellest, kas peegel on uus, juba olemasolev või isegi kui peeglil on sisseehitatud valgustus. Küll aga peab arvestama sellega, et soojendusmatt peab peegli taga olema ühes tükis ning pole paigaldatav eraldi ribadena. Samuti võtab soojendusmatt peegli taga pisut ruumi, seega ei saa kasutada küttemati puhul peegli kinnitamiseks peegliliimi, vaid pigem näiteks J-liistu. Klaasissepas kasutatava küttemati rull on laiusega 500mm, pikkuse poolest saab jätkata iga 250mm tagant.

Kui soovid ka enda vannitoa peegli muuta uduvabaks, siis soojendusmatt pakub suurepärast lisaväärtust ja mugavust. Peeglit tellides tasub aga soojendusmati soovist koheselt meistrit teavitada, sest siis saab ta vajalikud arvestused kohe alguses plaani võtta.

Sarnased uudised