fbpx

Sisearhitekt jagab viit olulist sammu, mis ta iga kliendiga vannitoa planeerimisel läbi teeb

Sisearhitekt jagab viit olulist sammu, mis ta iga kliendiga vannitoa planeerimisel läbi teeb

Elizabeth Saal, sisearhitekt ja Blooming Room sisekujundusbüroo looja, jagab oma kogemusi ja nõuandeid, kuidas ta aitab oma klientidel jõuda unistuste vannitoani. Vannituba on ju üks tähtsamaid ruume meie elamises, sest siin alustame hommikul peegli ees oma päeva ning õhtul laseme väsimusel vee all maha voolata. Selleks, et vannituba oma sisemise mina hingepeegliks muuta, tasub läbi mõelda järgmised paar punkti.

1. Klassikaline või modernne stiil?

Vannitoa kujunduse puhul kerkib esimesena üles järgmine mõttekoht: kas eelistada klassikalist või modernset stiili. Klassikaline stiil on tuntud rikkalike detailide, elegantsete kumeruste ja arvukate kaunistuste poolest. Selle vastandiks on modernne stiil, mis austab minimalismi ja lihtsaid, sirgeid jooni.  Vannitoa planeerimisel on muidugi ülioluline arvestada, et see sobituks harmooniliselt ülejäänud maja või korteri stiiliga, et vältida ebakõla.

2. Kas heledad või tumedad toonid?

Kui stiil on paika pandud, siis on kord toonide ja värvide käes. Üldine loogika on see, et heledad toonid toovad esile puhta ja rahuliku õhkkonna ning teevad ruumi visuaalselt suuremaks. Heledad toonid peegeldavad rohkem valgust, muutes vannitoa õhulisemaks ja avaramaks, sobides hästi väikestesse ruumidesse.

Heledate toonide võimalused vannitoas

Heledad toonid, nagu kreemikasvalge, helesinine või pastellroheline, loovad vannitoas avara ja rahustava atmosfääri. Selline värvivalik sobib suurepäraselt väiksematesse vannitubadesse, kuna see aitab ruumi visuaalselt suurendada. Lisaks pakuvad heledad toonid ka ideaalset tausta looduslikele elementidele nagu puit ja kivi, luues seeläbi soojema ja kutsuvama keskkonna. Heledad toonid lubavad rõhutada teisi disainielemente nagu segistid, unikaalsed valgustid või erilised dekoratiivesemed.

Tumedate toonide võimalused vannitoas

Tumedad toonid, nagu tumehall, must, sügavpruun või tumedam meresinine, loovad vannitoas jõulise, kuid intiimse atmosfääri. Tumedad värvid sobivad suurepäraselt kaasaegsete materjalidega, nagu metall ja klaas, luues kontrastsuse, mis rõhutab ruumi modernset joont.

3. Klaasid, peeglid, furnituur

Detailide valikul tasub mõelda nii esteetikale kui ka funktsionaalsusele. Näiteks peegel ei ole vannitoas kõigest praktiline ese, millest end vaadata, vaid ka ruumi laiendav element. Seega tasub kaaluda integreeritud LED-valgustusega või erikujulisi peegleid, mis tagavad ühtlase ja meeldiva valgustuse. Dušiklaasi puhul on praegusel ajal trendikas valida kas kirgas jõulise raamiga või toonitud klaas minimalistliku kujundusega. Lisaks on populaarsust kogumas mattklaas, mis pakub privaatsus ja eraldatust, kuid laseb valgusel siiski läbi paista. Furnituuride (hinged, profiilid, kinnitusvahendid) puhul tasub nii klassikalises kui modernses stiilis vannitoas jälgida, et need oleks ühtses stiilis ja toonis.

4. Valgus annab vannitoale hinge

Valgustus on üks olulisemaid aspekte vannitoa kujundamisel. Hea valgustus peaks olema kohandatav erinevatele vajadustele, alates tugevast valgusest hommikuseks valmistumiseks kuni mahedama valgustuseni, kui on soov võtta veidi aega endale ja lõõgastuda. Tasub kaaluda ka erinevaid valgustuslahendusi nagu valgustus peegeldus klaaspindadelt, mis loob ruumis sügavuse illusiooni, või aktsentvalgustus, mis toob esile vannitoa erilised detailid. Kui soovida vannitoa hingega pisut mängida, siis võib kasutada reguleeritava tugevusega valgusteid, et luua vannitoas täpselt selline meeleolu, nagu endal soov on.

5. Valgustusega ja küttematiga peegel, nanokaitse – tasub teada tarvikute ja lisavõimaluste kohta

Kui on vaja vannituba praktilisemaks muuta, soovitab Elizabeth kaaluda valgustusega peeglit, mis tagab piisava valguse ilma täiendavate valgustiteta. Samuti on populaarseks saanud küttematiga peeglid, mis hoiavad peegli pinna uduvabana, et saaksite neid kasutada kohe, kui tulete kuuma duši alt. Nanokaitsega dušiklaasid ja peeglid on hea valik, kuna need vähendavad veeplekkide teket ja hõlbustavad puhastamist. Lisaks on see keskkonnasõbralik valik, vähendades kemikaalide kasutamist puhastamisel. Nanokaitset saab lisada praktiliselt igale vannitoas kasutatavale klaastootele, mis Klaasissepast tellida. 

Elizabethi sõnul on alati kasulik pöörduda sisekujundaja poole, eriti kui tegemist on vannitoa remondiga. See aitab vältida tihti tekkivat valikute rohkusest tekkivat frustratsiooni ning on pikas plaanis säästlikum nii ajalises kui rahalises mõttes. Professionaalne nõu aitab tagada, et tulemus on mitte ainult ilus, vaid ka praktiline ja funktsionaalne. 

Sarnased uudised