fbpx
Klaasissepp

Puurimine

Puurimine

Puurime nii auke kui erikujuga avasid

Klaasi ja peegli puurimine on spetsiaalne töötlusprotsess, mida kasutatakse aukude loomiseks nii klaasis kui ka peeglites. Protsess nõuab erilist hoolt ja oskusi, et tagada materjali terviklikkus ja vältida purunemist. Tööks kasutatakse tavaliselt spetsiaalseid klaasipuure, mille otsik on kaetud teemantpulbriga, mis võimaldab materjali läbida ilma, et see puruneks. Kui tegemist on klaasi sisse erikujulise ava tegemisega, siis kasutame selleks CNC-masinat.  Mõlema tehnoloogia kasutamisel peab klaasi jahutama, et see üle ei kuumeneks ja ei puruneks, seetõttu võib avade puurimisel näha ka kõvasti vett. 

Miks on klaasi ja peegli sisse auke ja avasid vaja?

Klaasi ja peegli puurimist kasutatakse mitmetes valdkondades. See leiab kasutust näiteks dušiklaaside ja klaasvitriinide puhul kinnituseks vajalike furnituuride paigaldamiseks, või näiteks köögi taustpeeglite ja -klaaside sisse pistikupesade avade jaoks. Oleme teinud ka klaasukse sisse augu, millest kass saaks sisse ja välja käia. Seega saab avasid klaasis kasutada nii parktiliste- kui disainielementide kasutamiseks. 

Millega peab puurimise ja avade tegemisel arvestama

Klaasi ja peegli puurimisel tuleb arvestada mitmete oluliste tehniliste detailidega. Esiteks tuleb arvestada klaasi või peegli paksusega – mida paksem materjal, seda aeglasemalt ja hoolikamalt tuleb puurimistööd teostada. Aukude puurimisel tuleb jälgida ka seda, et klaasi või peegli sisse tehtud avad ning augus poleks servale liiga lähedal, sest sellisel juhul võib materjal pinge all puruneda. Kui on soov klaas karastada, siis igasuguste avade ja aukude puurimine peab toimuma enne karastamist, hiljem ei ole seda võimalik teha. 

Küsi pakkumist

Meil on üle 30 aasta kogemust klaasi- ja peeglite puurimises ning meie spetsialistid oskavad leida parima lahenduse igale teie vajadusele. Puurime auke ja avasid lisaks enda klaasile ja peeglile ka kliendi poolt toodud materjalile eeldusel, et klaas ei ole karastatud. Kuna aga klaasi sees võib olla mikromõrasid või pingeid, siis ei võta Klaasissepa materjali eest vastutust. 

Küsi hinnapakkumist!

Küsi pakkumist!

Võta meiega ühendust, et leiaksime koos sinule sobivaima klaasist lahenduse!    Liitu uudiskirjaga

    Saa osa kõige uuematest toodetest, teenustest ja pakkumistest liitudes Klaasissepa uudiskirjaga.