fbpx

Elegantne, muretu ja kauakestev köögi taustaklaas

Elegantne, muretu ja kauakestev köögi taustaklaas

Vanasti kaeti köögitoimetustega kokku puutuv sein tihti keraamiliste plaatidega või siis krohviti ja värviti. Tänapäeval on materjali ohtralt, nende seas ka klaas, mis paigaldatakse nii seina kaitseks kui ehteks.

Kas sa teadsid, et see on üks sagedasemaid tellimusi meie majas?

Võimalusi on aga palju, eksimisruumi töötasapinna ja kappide vahel vähe…

Esmalt tuleb lähtuda sellest, et taustaklaas peab olema karastatud. 

Millist klaasi valida?

  • Karastatud klaas on mitmeid kordi tugevam, kui tavaline klaas või peegel, seepärast peab see vastu kulbi- ja pannihoopidele ning pliidilt kiirgavale kuumusele. Kui see peaks õnnetuse tagajärjel siiski purunema, siis karastatud klaas plahvatab filmilikul moel pisikesteks kildudeks, millega on pea võimatu saada tõsiseid lõikehaavu.

Tavaline klaas puruneb ämblikuvõrgu tükke meenutavate suurte kildudena, mis on palju ohtlikumad. Kuna aga kõiki klaase, sh tavalisi peegleid ja mõnesid musterklaase karastada ei saa, siis ei saa ka öelda, et päris igasugune materjal köögi taustaklaasiks sobib.

Üks põnevamaid innovatsioone on kroomi põhjal valmistatud karastatav peegel Mirastar, mida saab kasutada ka köögiseinal. Kuna see peegel ei ole hõbetatud ja värvitud, saab seda edukalt karastada, ent kerge läbipaistvuse tõttu on soovitatav see omakorda tagant musta värviga katta. Nii saame kindlad olla, et teatud valgustingimustes ja ühegi nurga alt ei hakka läbi peegli kumama näiteks üleannetud liimitäpid.

Kui köögitoimkond ei koosne eneseimetlejatest, siis peale peegli on veel sama muretu ka taustvärvitud klaas ja digitrükiga klaas. Taustvärvimise puhul valite teie vastava RAL värvikoodi (teatud juhtudel saab kasutada ka teiste kataloogide värve, kui soovite interjööris kasutatavate värvidega samalaadset tooni) ning see jääb klaasi tagumisele poolele, seina vastu. Pealtpoolt jääb klaas glamuurse läikega, peaaegu nagu sulav jäätis! Mmm…

  • Taustvärvitud klaas on sarnaselt peeglile hea selle poolest, et varjab seina täielikult, seda ei ole vaja eelnevalt lõpuni viimistleda ning pole muret ka klaasi tagant puhastamisega. Kes läikivat pinda ei soovi, see saab tellida siidmatt–klaasi, mida on värvitud hoopis sileda poole pealt. Nii jääb klaas sametiselt pehme ilmega. Paljud küsivad nüüd, kas matistatud klaaspinda on raskem puhastada? Teatud määral küll, aga heade puhastusvahenditega (mida saab loomulikult meie käest) ei ole see sugugi nii hirmus. Klaaside puhastamisest kirjutame lähemalt üsna pea, kuna seegi on eraldi põnev teema.
  • Digitrükiga klaas on võimalus neile, kes igavaid asju ei armasta, lasta oma fantaasia täiesti vabaks. Keraamiliste värvidega trükitakse otse klaasile vahetult enne karastust, ning karastusahjus põletatakse trükis klaasi pinnale kinni. Nii saab klaasi taha trükkida fotosid, mustreid ja graafikat – näiteks pilte sulavast jäätisest. Sobivaid suure resolutsiooniga pilte võib otsida ka näiteks Adobe pildipangast, neid saavad meie trükipartnerid kasutada nii, et teie nende eest tasuma ei pea.

Nii karastatud peegel, taustvärvitud kui ka digitrükiga klaas liimitakse otse seinale tugeva montaažiliimiga, seega klaasi pinnale ei jää ühtegi kinnitust. Kui tegu on läbipaistva klaasi või musterklaasiga, siis kinnitatakse see dekoratiivsete kruvidega – nende valik on meil suur ja lai. Kord mõne aasta jooksul võib läbipaistva klaasi puhul tekkida vajadus klaasi tagantpoolt puhastada, siis tuleb ilukruvid lahti keerata, klaas puhastamiseks maha tõsta ja uuesti paigaldada.

  • Tihti küsitakse taustaklaasiks ka mattklaasi, ehk n-ö piimjat või noh seda hägusat või noh, see mis on udune, no teate küll?! See ongi varem mainitud siidmatt–klaas, ehk keemiliselt matistatud klaas. Mattklaas vajab aga efekti saavutamiseks mõne sentimeetrist distantsi vaadeldavast ruumist, objektist või seinast, et tekiks see soovitud udusus ja hägusus, seega seina vastu paigaldamisel on tulemus sarnane tavalisele kirkale klaasile. Siidmatt–klaasi taustaklaasiks me ei soovita. Enamasti soovitakse sellega seina varjata kuid nagu mainitud, selleks sobivad kõige paremini taustvärvitud klaasid või karastatud peeglid – ainult siis on kindel, et klaas on läbipaistmatu ja läheb asja ette. Saate aru jah, läheb ette 🙂 , päris hea, ah?

Igasse interjööri ei pruugi sile ja modernne klaas sobida, kuid see ei tähenda, et taustvärvitud klaasi või peegli peale mõelda ei tasuks.

  • Klaasi peale saab freesida CNC abil mustreid (näiteks jäätisevahvli mustrit), mis loovad hoopis teistsuguse mulje ja on omal kohal kasvõi vanas hubases puitmajas. Kujundusfail teie või teie sisearhitekti poolt, triibud klaasi peale meie poolt.

Kui aga klaasi taha jääb midagi eriti ilusat – hoolega valitud tapeet, palksein või mõni seinamaal, korralikult viimistletud ja värvitud värvitooniga sein, siis tihti kaetakse seda ka täiesti läbipaistva, kirka klaasiga.

  • Alternatiivina tavalisele kirkale klaasile, millel on kergelt rohekas–sinakas mass, on olemas ka eriti kirgas klaas nimega Optiwhite, milles on rauasisaldust vähendatud, ning rohekas toon viidud miinimumini. Seda klaasi kasutame ka pea kõigi taustvärvitud klaaside valmistamiseks, et tagada värvitooni võimalikult väike muutus lõpptulemuses.

Kuidas taustaklaasist saab välja lõigata pistikupesa kohad?

Jah, saab küll – pistikupesade ja lülitite jaoks puuritakse 70mm läbimõõduga avad, nii palju kui tarvis.

Kui soovite oma köögi taustaklaasile hinnapakkumist, siis saatke oma soov meile koos klaasi(de) mõõtmetega, pistikuavade arvu ja jaotusega ning kirjeldage, millisest klaasist te oma köögis unistate!

Hinnapäringu jaoks ei pea mõõdud olema väga täpsed, eriti juhul, kui paigaldus on meie poolt, sest siis võtame ka mõõdud objektil ise. Erikujulise klaasi puhul ootame ka joonistusi – piisab väga lihtsast visandist, et saaksime aru, milliseid lõikeid peab tegema meistri kindla käega ning milliseid saab usaldada masina hooleks, kuna see kõik mõjutab ka hinda.

Kui soovite meiepoolset mõõtmist, transporti ja paigaldust, siis kindlasti märkige ära ka aadress.

Meie jääme nüüd teie kirju ootama, jäätis juba sulab!

Kirjuta meile kohe, aadressil info@klaasissepa.ee 

Sarnased uudised