fbpx

Dušiklaas ja selle tellimine, mõõtmine ja paigaldus

Dušiklaas ja selle tellimine, mõõtmine ja paigaldus

Kuidas valida sobiv ja atraktiivne dušiklaas?

Dušiklaasi valimisel on oluline võtta arvesse paljusid nüansse, mis esmapilgul võivad jääda märkamata. Siinkohal on hea idee vaadata meie kodulehel dušiklaaside sektsioonis või Instagramis ringi, kuid ka näiteks Tumblr pakub kindlasti arvukalt inspireerivaid ideid, kuidas oma vannituba dušiklaasiga rikastada. Päringut esitades tasub meeles pidada, et pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, seega kui leidsite internetist midagi sellist, mis on see, mida soovite oma vannitoas näha, võib selle julgelt meistrile saata. Samamoodi võib teha pilte ka vannitoast, kuhu klaasi soovite. Tuleks arvestada sellega, et mõõtmist ei ole mõtet teha enne, kui on võimalik võtta klaasi jaoks lõplik mõõt. Seega kui plaanite veel vannitoas näiteks seinte plaatimist, tuleks see kõigepealt ära teha ja alles siis saab hakata sinna klaasi planeerima. 

Kristjan ja Marleen soovisid tellida erimõõdus dušiklaasi.

Foto: Kristjan ja Marleen

Mõõtmine ja ruumi eripärade arvestamine

Kui olete meistrile päringu esitanud ning esialgne nägemus on paigas, saadame kohale Klaasissepa mõõtjad. Üldiselt on meil nii, et see meeskond, kes mõõdab, tegeleb ka paigaldusega. Mõõtmine on eduka paigalduse jaoks äärmiselt oluline, sest tuleb arvestada ruumi eripäradega. Paljudes majades, isegi uusarendustes, võib kohata seinu, mis on kergelt kõverad või ebatasased. Isegi paari millimeetrine kalle seinas võib teinekord tähendada, et klaas tuleb ühest servast pisut kaldu teha. Mõõtmise ajal saab meie spetsialistidega veel ideede ja teostuse osas palli põrgatada selle osas, kas soovite kirgast või toonklaasi, musta või valget furnituuri. Päris tihti saab alles siin faasis lahenduse idee paika pandud. 

Foto: Kristjan ja Marleen

Viimased detailid paika!

Kui mõõtmised on tehtud, on aeg hakata mõtlema dušiklaasi detailidele. Selles etapis saate veel suhelda meistriga, kes mõõtmisel valminud käsitsi tehtud joonist digitaalselt ette valmistama hakkab. See on faas, kus te saate veel otsustada klaasi värvuse, paksuse, liistude värvi ja muude oluliste detailide üle. Sõltuvalt dušiklaasi keerukusest, võib see protsess erinevalt aega võtta, kuid kui kõige osas jõutakse kokkuleppele, teeb meister hinnapakkumise. Kui see sobib, võtab paigaldusjuht teiega ühendust ja lepib kokku paigalduseks sobiva aja. Edasi ei olegi muud kui oodata, kuni me klaasi tootmises välja lõikame, karastame ja see oma uude koju teed alustab. 

Mõõtmise käigus selgus, et üks väiksem klaas oleks veel tarvis juurde lisada, et üleliigseid veepritsmeid vältida

Foto: Kristjan ja Marleen

Kuidas kujuneb dušiklaasi hind?

See on tihti tellimuse puhul esimene küsimus, millele on paraku ilma täpsema infota võimatu vastata. Paika aga peab idee, et mida keerukam töö ja erilisem klaas, seda kallimaks kujuneb lahenduse lõpphind. Tavamõõdus maast laeni dušiklaas on pea alati odavam lahendus, kui lisauste või lükandsüsteemidega lahendused. Igaüks, kes on kunagi endale kööki planeerinud, teab, et sahtlisüsteemid on ka alati kallimad kui lihtsalt riiulitega kapid. See loogika peab üldiselt paika ka dušiklaaside puhul. Küll aga saame välja tuua peamised komponendid, millest dušiklaasi hind kokku tuleb.

  • Klaas või klaasid – lähtuvalt ruutmeetri hinnast ja paksusest.
  • Karastus – dušiklaasidele nõutav, sest klaas on siis oluliselt tugevam ja purunemise korral ei teki suuri ja teravaid kilde
  • Liistud/profiilid/furnituurid – sõltuvalt klaasi või klaaside kinnitusviisist ja fikseermislahendusest.
  • Mustrite matistamine või digiprint – valikuline, kui soovite näiteks klaasile isikupära lisada mustrite või kujunditega
  • Nanokaitse – valikuline, kuid soovitatav, muudab klaasi oluliselt kergemini puhastavaks
  • Mõõtmine/transport/paigaldus – käivad üldiselt käsikäes ning kindlasti kokkuvõttes odavam, kui riskida ise paigaldades hilisemate probleemidega. 

Foto: Kristjan ja Marleen

Dušiklaasi transport ja paigaldus

Pärast dušiklaasi valmistamist on oluline, et see jõuaks teie koju ohutult ja kahjustusteta. Klaasid võivad olla suured ja rasked, mistõttu nõuab nende käitlemine erilisi oskusi. Klaasissepa pakub transporti, mõõtmist ja paigaldust kogu Eesti piires. Hea paigaldustöö tagab, et dušiklaas on ohutu, ilus ja funktsionaalne (vesi ei tule läbi sealt, kust ei peaks). Ohutuse all peame siin silmas ka seda, et klaas ei saaks transpordi käigus kahjustusi, mille tulemusel tekivad mikropraod. Samuti teeme kindlaks, et paigaldatud klaas ei oleks paigalduses pinges, mis võib halbade kokkusattumuste korral muuta klaasi kergesti purunevaks. Tulemus peaks olema selline, et klaasid sobiksid ruumi ideaalselt, pakkudes samal ajal maksimaalset funktsionaalsust. Oleme tihti näinud klaase, kus kehva paigalduse tõttu tuleb vesi näiteks tihendi vahelt läbi.  

Valmis lahendus valge profiili ja optiwhite klaasiga.

Foto: Kristjan ja Marleen

Loodame, et see juhend on andnud sulle kindlama suuna ja visiooni, kuidas oma vannituppa just see õige dušiklaas leida. Iga ruumi ja maitse jaoks on olemas lahendus. Kui tunned, et soovid ekspertide nõu ja abi oma valikul, siis ära kõhkle meiega ühendust võtmast. Klaasissepa meeskond on alati valmis sind aitama.

Kirjuta meile info@klaasissepa.ee või saada hinnapäring

Olete oodatud ka klaaside ja profiilide valikuga tutvuma kohapeale

E-R 08:30-17:00 Kadaka tee 2, Tallinn

Vaata kuidas meie paigaldusmeistrid dušiklaasi paigaldavad!

Sarnased uudised