fbpx

Peeglite põnev maailm – millised on võimalused?

Peeglite põnev maailm – millised on võimalused?

Peeglite kasutamisvaldkonnad on aegade jooksul pidevalt laienenud. Enam ei kasutata peegleid ainult tarbeesemeteks, vaid üha rohkem leiavad need rakendust ka sisekujunduslikel eesmärkidel nagu valguse suunamisel ja ruumide optilisel suurendamisel.

Klaasissepa valikus on kaasaaegsed ja keskkonnasõbralikud peeglid, mille tootmiseks ei kasutata tina. Peegli valmistamisel kaetakse klaas hõbedakihi või alumiiniumiga ning seejärel mitme kaitsva värvikihiga.

Lõputud võimalused

Kuigi nelinurkne kirgas peegel on aegumatu ja klassikaline, siis koguvad tänapäeval aina enam populaarsust ka erikujulised peeglid – ümarad ja ovaalsed jooned aitavad interjööri lisada voolavat joont, kuid eriti efektse tulemuse saavutamiseks on võimalik peeglit teha mis iganes kujuga – olgu selleks kuumaõhupall lastetoas või naise figuur garderoobis.

Lisaks sellele on võimalik peeglitele efekti lisada fassettlihviga. Fassetlihv tähendab, et peegli serv lihvitakse nurga all ning seda on võimalik teostada erineva laiusega – mida laiem fassett, seda eksklusiivsem lõpptulemus.

Peeglitele on võimalik peale ka erinevaid mustreid uuristada, matistada või graveerida. Graveerida ja matistada on võimalik nii peegli peale kui ka taha, olenevalt eesmärgist – peegli tagakülje matistamisel hakkab sealt valgust läbi kuvama ja selliselt on võimalik teostada põnevaid valguslahendusi.

Erinevate mustrite uuristamise teel on võimalik peeglitele lisada eksklusiivne välimus. Hetkel on populaarseim lahendus rombide uuristamine, kuid teostada on võimalik ka kõiki teisi mustreid.  

Aga mis juhtub siis, kui peeglit tahaks seina, kus on pistikuava? Pole probleemi – puurime peeglile just vajaliku suuruse ja arvu avasid pistikute, lülitite või valgustite jaoks.

Pakume ka võimalust peegel raamida või asendame juba olemasolevas raamis oleva peegli.

Peegel võib olla ka tore kingitus – olgu kabelaua, kella, vitraaži või muu toreda meenena.

Valiku kohe olemas vitraažitehnikas peegleid leiab meie Kunstipaja stuudiost.

Lisaks eelnevale leiab meie tootevalikust salapeegleid, TV-peegleid ja kumeraid peegleid.

TV-peegel võib muutuda peeglist täielikult toimivaks elektrooniliseks ekraaniks. Seda kasutatakse ekraanide ees – kui ekraan on välja lülitatud on ta kui tavaline peegel, kuid ekraani sisse lülitades paistab ta läbi.

Salapeegel või piilupeegel või ühepoolne peegel on ühelt poolt kaetud peegel, mis on ühelt poolt vaadates peegeldav nagu tavaline peegel ja teiselt poolt vaadates läbipaistev nagu aken – valgustatud poolelt hämaramale poolele näha ei ole, kuid valguslahenduse pööramisel pea peale saab teha põneva jälgimisruumi endale ja oma luurekaaslastele ning jääda täiesti märkamatuks.

Värvilised ja antiikpeeglid

Lisaks kirkale klaasile kasutatakse alusklaasina ka toonitud klaase, mis võimaldab toota erinevate toonidega peegleid. Värvilised peeglid aitavad interjööri kontrasti tuua või vastupidi sulanduvad paremini ülejäänud interjööritoonidega.

Eksklusiivsemat muljet aitavad luua Itaalias käsitööna valmistatud antiikpeeglid, mille kasutusvõimalused on lõputud – neid saab kasutada interjöörielemendina seinapeeglina kas kogu seina ulatuses või erikujuliste tükkidena. Eksklusiivsust aitavad ruumi lisada antiikpeeglid kapiustel või sahtlitel. Antiikpeegleid on võimalik kasutada ka erinevate riiulite, postamentide, kandikute, seinakellade ja kõikvõimalike muude sisekujunduselementide loomisel. Samuti saab antiikpeegleid kasutada taustaklaasina; ainsa erandina ei soovita me neid pliidi taha panna, kuna antiikpeegleid ei ole võimalik karastada ning kuumad õlipritsmed võivad peegli katki lüüa, kuid antiikpeegel kraanikausi või baarikapi taga on taustana väga efektne.

Antiikpeeglite kohta saad lähemalt lugeda meie blogipostitusest „5 kõige populaarsemat antiikpeeglit Klaasissepas

Karastatud peeglid, taustapeeglid

Taustapeeglina pliidi taga sobib kasutamiseks kirgas karastatud Mirastar peegel. Mirastar on ainus peegel, mida on võimalik karastada. Tänu sellele on võimalik temast teha uksi, vaheseinu, vitriine ja kõike muud, mida varem ei olnud mõistlik kergesti purunevatest peeglitest teha. Karastatud peegel on vastupidav ja kuumuskindel, mistõttu sobib ta kasutamiseks ka pliidi taga taustaklaasina. Kui peegel peaks purunema, siis selle tulemusena ei teki väikeseid kilde, vaid suured tükid.

Peeglitele, mida karastada ei ole võimalik, on ohutuse ja mugavuse tagamiseks võimalik lisaks tellida tagaküljele turvakile, mis peegli purunemise korral kilde koos hoiab. See vähendab oluliselt peegli purunemisega kaasnevat vigastuste ohtu ning muudab võimaliku õnnetuse tagajärgede koristamise kiireks ja lihtsaks.

Peeglite puhastamine

Taustapeegliga tekib kohe küsimus – aga peeglit on ju raske puhastada? Selle jaoks on meie juures lahendus! Kõik meie peeglid on võimalik katta nanokaitsega, mis muudab tavalise klaasi lihtsasti puhastatavaks, mustust, vett ja rasva hülgavaks. Peale paigaldamist seisab klaas kauem puhtana ja klaasi puhastusaeg ja puhastamise sagedus vähenevad märkimisväärselt. See aitab teil kokku hoida vee ja puhastuskeemia pealt ning vähendada koormust keskkonnale. Pakume ka koduseks kasutamiseks mõeldud komplekte, mille leiad meie e-poest.

Et vannitoa peegel on lõbus koht, millele joonistada udu sisse südameid või vuntse, teab igaüks. Aga kuna peegel on enamjaolt ikkagi enda imetlemiseks, siis saab peegli tagaküljele paigalda ka soojendusmati, mis elektri abil peeglit soojendab ja igati hea nähtavuse tagab. Peegli soojendus säästab meid peale duši alt tulekut või vannis käimist tüütust peegli puhastamisest.

Peegli puhastamiseks soovitame kasutada meie professionaalset klaasipuhastusvahendit, mida kasutavad ka meie meistrid ja paigaldajad.

Peeglite mõõtmine, transport ja paigaldus

Ja viimaseks – kuidas peeglid seina saab?

Kõik meie käest tellitud peeglid on võimalik tellida koos mõõtmise, transpordi ja paigaldusega. Samuti pakuvad meie meistrid nõu ja õigeid vahendeid, kui soovite peeglid ise paigaldada. Vale liimi paigaldamisel võivad olla kurvad tagajärjed – see võib söövitada peeglikihi klaasilt lahti või võib peegel seinast maha kukkuda. Pakume müügiks spetsiaalset peegliliimi ja –teipi, mida ka meie meistrid ise paigaldusel kasutavad. Peegli paigaldusel kasutame mõlemat toodet, kuna teip fikseerib peegli, kuni liim kuivab, kuid pikaajaliselt teibist üksi ei piisa suurema peegli hoidmiseks. Tootevalikuga saad tutvuda kohapeal või e-poes.

Kui tekkis huvi ja soovid saada hinnapakkumist, siis võta ühendust meie müügimeistritega või tule kohapeale!  

🖥️ info@klaasissepa.ee

🏚️ Kadaka tee 2, Tallinn

⏰E-R 08:30-17:00

Sarnased uudised